KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 16292154

nr 1629 2154

Ulla Fries

(f. 1946), Sverige

Etsning, Signerad, numrerad 6/35, daterad 72-84, Etat II, "Liksvampar". Bildmått: 21x20 cm, yttermått inklusive ram: 47x35 cm

Ulla Fries, svensk bildkonstnär född i Uppsala 1946.

Utrop:

800 kr

Såld:

300 kr

måndag 17 juni 2024
kl 18:17:19

15/6 08:31:48 1      Vinnande bud

  • Tema
  • 17 jun

Kvinnliga Konstnärer

Läs mer om Kvinnliga Konstnärer

Ulla Fries

Läs mer om Ulla Fries